جلسه هم اندیشی و تعامل با مسئولین مراکز در فصل تازه فعالیت ها وبرگزاری کارگاه های برخط کانون استان تهران

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران؛ جلسه‌ی فصل زمستان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران، با تقدیر از مراکز برتر و همراهی مجازی مسئولین مراکز از طریق وب‌کنفرانس در سالن جلسات این اداره‌کل به اجرا در آمد.

در ابتدای این جلسه، سیدعلی حسینی سرپرست اداره‌کل کانون استان تهران با اشاره به مناسبت‌های پیش‌رو در دی‌ماه، ایام فاطمیه، سالروز شهادت سردار سلیمانی، سالروز رحلت حضرت ام‌البنین (س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا را گرامی داشت و ضمن قدردانی از تلاش‌های مثمرثمر همکاران مراکز در فصول گذشته و مناسبت‌های متنوع، بر انجام برنامه‌ریزی‌های لازم مراکز در خصوص پرداختن به این مناسبت‌ها نیز در فعالیت‌ها تأکید کرد.

حسینی همچنین به کتاب کار سال ۱۴۰۱ که بر اساس اسناد بالادست و اهداف معاونت فرهنگی کانون کشور در کانون استان تهران تدوین می‌شود اشاره کرد و از مراکز خواست تا ایده‌ها و برنامه‌های خلاقانه‌ی خود را جهت استفاده در کتاب کار سال آینده به اداره‌ی استان ارائه کنند.

در ادامه، مهرنوش قربانعلی معاون فرهنگی کانون استان تهران با اشاره به فعالیت‌های متنوع مراکز استان در ایام کرونا و تبدیل کردن تهدید بیماری به فرصت در حوزه‌های مختلف کانون، از تلاش مراکز و همکاران ستادی قدردانی کرد و افزود: در جهت پوشش‌دهی و جذب و پایدارسازی اعضای کودک و نوجوان، از شیوه‌های مختلفی مانند: برگزاری کارگاه‌های پرتعداد برخط به عنوان زمینه‌ی هدایت و برنامه‌ریزی کارگاه‌های فصلی، انجمن‌های مجازی، فراخوان‌ها، ویژه‌برنامه‌های درون‌مرکزی و ... بهره برده‌ایم و انتظار می‌رود که مسئولین و همکاران مراکز، ضمن استفاده از ظرفیت‌های سابق از پتانسیل‌های انسانی همکاران و توانمندی آنان در همه‌ی زمینه بیشترین بهره را در آینده ببرند.

پس از آن کارشناسان مسئول واحدهای مختلف فرهنگی (لیلا شعبانی)، هنری (مهرناز قربانعلی)، ادبی (کبرا بابایی)، آموزش و پژوهش (مریم مشیری)، فناوری (یونس بنامولایی)، روابط عمومی (هادی ملکی)، مسئول حراست (مجید خسروی) و رئیس امور اداری (سعیده عزیزیان) به طرح مسائل و موضوعات مربوط به واحدهای خود پرداخته و انتظارات خود را از مسئولین مراکز در قالب صحبت‌های دسته‌بندی شده، فراخوان‌ها، نکات آموزشی و یادآوری مباحث مهم، با آنان در میان گذاشتند.

در ادامه‌ی توضیحات کارکنان ستادی، مسئولین مراکز به ایراد صحبت و طرح مسائل، مشکلات مراکز، دیدگاه‌ها، راهکارها و ایده‌های تازه پرداختند که بخش عمده‌ای از نشست فصل زمستان را تشکیل می‌داد. در این بخش مسئولین مراکز درخصوص مسائل و مشکلات کتابخانه ها طرح موضوع کردند ود در ادامه راهکارها و درخواست‌هایی برای حل مشکلات موجود در مراکز و ایده‌هایی در خصوص پیشبرد اهداف و برنامه‌های کانون در حوزه‌های مختلف ارائه کرده و پاسخ سوالات، ابهام‌ها، نکات و نظرات خود را از مدیر، معاون و کارشناسان حوزه‌های مختلف دریافت کردند.

پایان‌بخش این جلسه به تقدیر از مراکز برتر و کتابخانه‌های فعال در زمینه‌ی اجرای کارگاه‌های برخط اختصاص داشت. در این بخش از پنج رتبه‌ی برتر مراکز استان تهران با حضور ۸ مرکز با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد. بر همین اساس صغری مزرعی مربی مسئول مرکز ۴۴ رتبه‌ی اول، زینب صباغ مربی مسئول مرکز ۴۰ و زهرا عظیمی‌نژاد مربی مسئول مرکز ۴۱ به صورت مشترک رتبه‌ی دوم، مرضیه منصوری مربی مسئول مرکز ۳۰ و پریسا فاضل مربی مسئول مرکز ۳۹ مشترکاً رتبه‌ی سوم، ملیحه اژدری مربی مسئول مرکز ۱۵ جایگاه چهارم و ملیحه صفایی مربی مسئول مرکز ۱۸ به همراه مریم شمس‌الهی مربی مسئول مرکز ۱۱ مشترکاً رتبه‌ی پنجم موفق‌ترین مراکز کانون استان را در سال جاری به خود اختصاص دادند.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب حالت کور رنگی

انتخاب رنگ

اندازه فونت